گروه: اخبار
تاریخ: ۱۶:۲۷ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۸

ورزشکار گیلانی تیم ملی ایران در مسابقات پاراتکواندو قهرمانی جهان موفق به کسب مدال طلا شد. به گزارش روجا اسپورت و به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، مهدی پور رهنما با چهار پیروزی پیاپی موفق به کسب مدال طلای رقابت های پاراتکواندو جهانی در لندن شد. وی پس از اینکه در دور نخست بازی […]

ورزشکار گیلانی تیم ملی ایران در مسابقات پاراتکواندو قهرمانی جهان موفق به کسب مدال طلا شد.

به گزارش روجا اسپورت و به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، مهدی پور رهنما با چهار پیروزی پیاپی موفق به کسب مدال طلای رقابت های پاراتکواندو جهانی در لندن شد. وی پس از اینکه در دور نخست بازی ها با قرعه استراحت رو به رو شد موفق شد در دور دوم ویلکوف روس را با نتیجه ۳۰ بر ۸ شکست دهد و مقتدرانه به دور سوم راه یابد.

وی در دور سوم در همان راند نخست بازی با نتیجه ۷ بر ۰ از رقیب اسپانیایی پیش افتاد تا گابریل چاره ای جز انصراف نداشته باشد.

پاراتکواندوکار گیلانی در سومین نبرد و در بازی نیمه پایانی به مصاف حریف دیگری از روسیه رفت و با نتیجه ۲۳ بر ۱۰ توانست ولادیمیر را شکست دهد . هتریک پیروزی های پوررهنما در برابر پاراتکواندوکاران روس در فینال مسابقات ، یک مدال طلای ارزشمند برای او و کاروان ایران به ارمغان آورد. وی در بازی فینال قاطعانه و با نتیجه ۲۸ بر ۱۷ توانست ایسالدیبیروف را شکست دهد و گردن آویز طلا را از آن خود نماید.

گفتنی است این رقابت ها G10 می باشد و به نفر اول رقابت ها ۱۰۰ امتیاز در راستای کسب سهمیه پاراالمپیک ۲۰۲۰ توکیو تعلق می گیرد. در پایان این مسابقات مهدی پوررهنما عنوان فنی ترین بازیکن این رقابت ها را از آن خود کرد.

پاسخی بگذارید