در رقابت‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا رقم خورد؛
تاریخ: ۱۶:۴۳ :: ۱۳۹۶/۰۶/۳۰
کسب مدال برنز توسط طیبه پارسا تکواندوکار گیلانی

تکواندوکار گیلانی تیم ملی ایران در مسابقات داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا موفق به کسب مدال برنز شد. به گزارش روجا اسپورت و به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، طیبه پارسا با شکست در برابر تکواندوکار چینی به مدال برنز بازی‌های داخل سالن آسیا بسنده کرد . وی در بازی نخست موفق شد […]

تکواندوکار گیلانی تیم ملی ایران در مسابقات داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا موفق به کسب مدال برنز شد.

به گزارش روجا اسپورت و به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، طیبه پارسا با شکست در برابر تکواندوکار چینی به مدال برنز بازی‌های داخل سالن آسیا بسنده کرد . وی در بازی نخست موفق شد با نتیجه ۲۳ بر شش طیبه اکبری از افغانستان را شکست دهد.

سپس در دومین مسابقه مقابل کیم دونگ هوا از کره جنوبی قرار گرفت و توانست این بازی سنگین را با نتیجه ۲۲ بر ۱۸ به سود خود به پایان رساند و ضمن راه‌یابی به جمع چهار تکواندوکار برتر وزن منفی ۵۷ کیلوگرم، مدال برنز خود را قطعی کند.

پارسا در دیدار نیمه پایانی به مصاف تکواندوکاری از کشور چین رفت و با شکست ۱۷ بر هفت در برابر ژو لی جون از راه‌یابی به فینال بازماند . وی پس از فاطمه مداحی دومین بانوی تکواندوکار گیلانی است که در رقابت‌های داخل سالن آسیا ۲۰۱۷ ترکمنستان موفق به کسب مدال برنز شده است.

گفتنی است؛ این رقابت‌ها G1 است که به نفر اول ۱۰ امتیاز، نفر دوم شش امتیاز و نفرات سوم ۳٫۶ امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.

تیم تکواندو بانوان ایران در بخش کیوروگی با چهار تکواندوکار در مسابقات داخل سالن آسیا ۲۰۱۷ ترکمنستان شرکت داشت و موفق به کسب یک مدال طلا و دو نقره شد. بانوان تکواندوکار ایرانی با سه نماینده در بخش پومسه به مصاف رقبای آسیایی خواهند رفت.

پاسخی بگذارید