قهرمان مسابقات جهانی لهستان:
تاریخ: ۱۲:۱۳ :: ۱۳۹۶/۱۱/۱۶
مدال المپیک ۲۰۲۰ دور از دسترس نیست

ملی‌پوش اسلحه سابر ایران گفت: مسابقات جام جهانی ستلایت از سطح بالایی برخوردار بود و سابریست های ایرانی با کسب یک مدال طلا و یک مدال برنز عملکرد خوبی در این مسابقات داشتند. محمد رهبری امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در رشت با بیان اینکه سطح مسابقات جام جهانی ستلایت بالا بود اظهار کرد: […]

ملی‌پوش اسلحه سابر ایران گفت: مسابقات جام جهانی ستلایت از سطح بالایی برخوردار بود و سابریست های ایرانی با کسب یک مدال طلا و یک مدال برنز عملکرد خوبی در این مسابقات داشتند.

محمد رهبری امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در رشت با بیان اینکه سطح مسابقات جام جهانی ستلایت بالا بود اظهار کرد: پیش از آغاز بازی‌های جام جهانی در تفلیس، چند روزی در این شهر اردو زدیم و بازی‌های تدارکاتی خوبی برگزار کردیم، این دیدارهای تدارکاتی به ما کمک کرد تا با آمادگی بیشتری به مصاف رقیبان برویم.

وی با بیان اینکه با اقتدار قهرمان جام شد افزود: با کسب شش پیروزی در دور مقدماتی توانستم به جدول ۶۴ نفره راه پیدا کنم و به دلیل رنکینگ بالایی که داشتم در این دور با قرعه استراحت رو به رو شدم و در مرحله یک شانزدهم پایانی رقیب گرجی و سپس در مرحله یک هشتم پایانی رقیب قدرتمند و عنوان دار کره ای را از پیش رو برداشتم.

رهبری با اشاره به پیروزی اش مقابل قهرمان جوانان جهان گفت: در مرحله یک چهارم پایانی موفق شدم شمشیرباز بلاروسی که قهرمان جوانان جهان است را شکست دهم و در مرحله نیمه پایانی با اقتدار و با نتیجه ۱۵ بر هشت مقابل مرداشولی از آلمان به پیروزی دست یافتم.

شمشیرباز گیلانی تیم ملی سابر پیرامون حواشی دیدار فینال اظهار کرد: در مسابقه فینال باید به مصاف بازدادزه از کشور میزبان می رفتم، وی در مرحله نیمه پایانی موفق شد علی پاک‌دامن را شکست دهد و امید داشت با استفاده از شرایط میزبانی مدال ناب طلا را برای کشورش به ارمغان بیاورد. در بازی فینال با تمرکز بالا مقابل وی قرار گرفتم و حتی ناداوری نیز مانع از قهرمانی ام نشد و با نتیجه ۱۵ بر ۱۴ مقابل رقیب گرجی به پیروزی رسیدم.

رهبری با بیان اینکه در صورت حمایت مسئولین مدال المپیک ۲۰۲۰ دور از دسترس نیست افزود: سطح شمشیربازی ایران بسیار بالا است و با حضور در بازی‌های بین المللی می توانیم بر رنکینگ و تجربه خود بیفزاییم.

به گزارش فارس، رقابت‌های شمشیربازی جام جهانی ستلایت در تاریخ هشتم بهمن‌ماه به میزبانی تفلیس گرجستان برگزار شد و محمد رهبری و علی پاک‌دامن موفق به کسب یک مدال طلا و یک برنز در این بازی‌ها شدند. نیما زاهدی و محمد فتوحی دو نماینده دیگر ایران در این بازی‌ها نیز به ترتیب در رده‌های یازدهم و ششم جای گرفتند.

پاسخی بگذارید