گروه: اخبار
تاریخ: ۱:۱۲ :: ۱۳۹۶/۰۸/۱۴

مربی تیم ملی کاراته ایران در رده امیدها گفت: کسب دو مدال طلا و نقره مسابقات جهانی اسپانیا توسط کاراته کاهای گیلانی نشان از ظرفیت بالای این رشته در استان گیلان دارد. فاطمه قاسمی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در رشت بابیان اینکه تیم ملی کاراته ایران در مسابقات جهانی در رده امیدها عملکرد خوبی […]

مربی تیم ملی کاراته ایران در رده امیدها گفت: کسب دو مدال طلا و نقره مسابقات جهانی اسپانیا توسط کاراته کاهای گیلانی نشان از ظرفیت بالای این رشته در استان گیلان دارد.

فاطمه قاسمی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در رشت بابیان اینکه تیم ملی کاراته ایران در مسابقات جهانی در رده امیدها عملکرد خوبی از خود برجای گذاشت، اظهار کرد: تیم ملی بانوان ایران در رده امیدها با پنج شرکت‌کننده پای به این نبرد جهانی گذاشت که حاصل آن، یک طلا و یک نقره بود.

وی گفت: برای اولین بار در تاریخ کاراته کشورمان، دو کاراته کای بانو در رده سنی امیدها به فینال مسابقات راه یافتند که نتیجه‌ای فوق‌العاده است.

مربی تیم ملی امید ایران با اشاره به اینکه سطح بازی‌های جهانی اسپانیا بالابود، افزود: در این مسابقات کاراته کاهایی حضور داشتند که در رده بزرگ‌سالان دارای عناوین جهانی بودند و حضور این قهرمانان بر کیفیت مسابقات جهانی اسپانیا افزود.

قاسمی بابیان اینکه عملکرد خوب بانوان کاراته کا، در رده امیدها نوید تیم ملی قدرتمندی در رده بزرگ‌سالان را می‌دهد بیان کرد: بازی‌های درخشان پنج کاراته کای ایرانی در مسابقات جهانی اسپانیا این دلگرمی را به جامعه کاراته می‌دهد که پشتوانه سازی خوبی برای تیم ملی بزرگ‌سالان صورت گرفته است و قهرمانی بانوان ایرانی در رده بزرگ‌سالان نیز ادامه‌دار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه هر دو مدال ایران در رده امیدهای توسط بانوان گیلانی به دست آمد، تصریح کرد: سه ورزشکار دیگر ایرانی نیز عملکردی مطلوب از خود بر جای گذاشتند. شبنم واحدی، شقایق واحدی و ملیکا احدی سه کاراته کای دیگر ایران در رده امیدها بودند که با بدشانسی از کسب مدال بازماندند.

قاسمی بابیان اینکه کاراته در گیلان از پتانسیل بالایی برخوردار است افزود: برنامه‌ریزی مجموعه کاراته استان به‌گونه‌ای است که در سال‌های آتی در تمامی رده‌های سنی در تیم ملی، ملی‌پوش داشته باشیم.

پاسخی بگذارید