خاطره محمدی مربی تیم ملی اسلحه سابر بانوان :
گروه: اخبار
تاریخ: ۱۳:۲۳ :: ۱۳۹۶/۰۸/۱۲

مربی تیم ملی سابر بانوان ایران از صعود سابریست های ایرانی به مرحله دوم حذفی گرندپری برای اولین بار در تاریخ شمشیربازی خبر داد. خاطره محمدی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در رشت بابیان اینکه گرندپری فرانسه از سطح بالایی برخوردار بود اظهار کرد: در این مسابقات ۱۷۳ شمشیرباز که عمدتا از قهرمانان جهانی و […]

مربی تیم ملی سابر بانوان ایران از صعود سابریست های ایرانی به مرحله دوم حذفی گرندپری برای اولین بار در تاریخ شمشیربازی خبر داد.

خاطره محمدی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در رشت بابیان اینکه گرندپری فرانسه از سطح بالایی برخوردار بود اظهار کرد: در این مسابقات ۱۷۳ شمشیرباز که عمدتا از قهرمانان جهانی و المپیک بودند حضور داشتند و رقابت تنگاتنگی بین سابریست ها به وجود آمد.

وی با اشاره به اینکه ملی‌پوشان بر اساس بازی های انتخابی و رنکینگ جهانی انتخاب می‌شوند گفت: حضور در گرندپری فرانسه نقش بسزایی در افزایش تجربه و همینطور رنکینگ سابریست های ایرانی داشت و با تجربه بالاتر در بازی های آسیایی حضور پیدا خواهیم کرد.

 مربی تیم ملی سابر بانوان ایران بابیان اینکه در گرندپری فرانسه برای اولین بار در تاریخ شمشیربازی ایران، هر ۴ سابریست بانوی کشورمان به دور حذفی صعود کردند افزود:  فائزه رفیعی سابریست گیلانی در این مسابقات عملکرد قابل قبولی از خود برجای گذاشت و در دور اول حذفی توانست با برتری در برابر رقیب آلمانی به دور دوم حذفی راه یابد که این بهترین عملکرد یک سابریست ایرانی در بازی های جهانی در تاریخ شمشیربازی ایران است.

محمدی در پایان با اشاره به اینکه حضور ضمیریان در راس هیات شمشیربازی گیلان باعث پیشرفت این رشته ورزشی در گیلان شده است بیان کرد: شمشیربازی گیلان در همه رده های ملی دارای بازیکن ملی‌پوش است و علاوه بر آن در بخش بانوان در هر سه رده سنی، مقام اول کشوری را از آن خودکرده‌ایم.

پاسخی بگذارید