چند سطری برای اسطوره شهر باران؛
گروه: عمومی / مقاله
تاریخ: ۲۳:۵۵ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۵
روز وداعت یک شهر ایستاده خواهد گریست

واپسین آدینه شب ِ امردادماه ۹۶ مصادف خواهد بود با تراژدی غمناک رشتی ها . آدینه شب چه خبر خواهد بود؟ رشتی ها بعد از دست دادن میرزا کوچک خان تاب و توان از دست دادن سردار دیگری را نخواهند داشت.  اما این بار خبری از  کوه های گیلوان و سر بریده میرزا کوچک خان […]

واپسین آدینه شب ِ امردادماه ۹۶ مصادف خواهد بود با تراژدی غمناک رشتی ها . آدینه شب چه خبر خواهد بود؟ رشتی ها بعد از دست دادن میرزا کوچک خان تاب و توان از دست دادن سردار دیگری را نخواهند داشت.  اما این بار خبری از  کوه های گیلوان و سر بریده میرزا کوچک خان نیست.هر چه هست در ورزشگاه نیم قرنی عضدی رخ خواهد داد . اما این بار رشتی ها چه کسی را از دست خواهند داد؟

آدینه شب قرار است سرداری خلع سلاح شود که دو دهه عاشقانه برای مردمان دیار باران به سان یک سرباز جنگید آنهم با دستانی خالی و تنها با تعصب مثال زدنی از نوع رشتی اش.

آدینه شب قرار است از فوتبال جدایش کنند . بعد از این شب دیگر هواداران او را در زمین نخواهند دید . با رفتنش چه کسی برای مان گل های سه امتیازی بزند؟ چه کسی جوانی اش را به تارج بگذارد تا مردمانی شاد و سرمست شوند از طنازی اش در خط آتش سرخ های شهر باران؟

آدینه شب همه خواهند آمد . برای دیدن اسطوره ای که خاکی خاکی است به سان مردمان شهرش .

شبیخون از آن جا شروع شد که کاپیتان سرخپوش رسما خبر از آخرین بازی اش با پیراهن سپیدرود داد. همین خبر کافی بود تا قلب های بسیاری از کار بایستد. چه اشک هایی که سرازیر نشود . گویا کل شهر عزادار شده است . انگار نه انگار آدینه شب همه پرچم سرخ باید بدست بگیریم . آدینه شب، فوتبال برای لحظاتی در شهر باران خواهد مرد و خدا می داند کی زنده خواهد شد.

سهیل تنها یک ستاره نبود . مگر می شود در فوتبال به اصطلاح حرفه ای امروز بیش از یک دهه تنها لباس سرخ شهرت را به تن کنی . وفادار باشی حتی برای روزهایی که نخواستن تو را برای شان آرزوی موفقیت کنی . رفتنت را باور نداریم.

آقای قهرمان ! قهرمانانه با مستطیل سبز وداع خواهی کرد . گل های حساست در لیگ دسته دوم و صعود به لیگ یک و پس از آن گل های سرنوشت سازت در این لیگ و صعود به لیگ برتر بعد از ربع قرن را فراموش نخواهیم کرد . مگر می شود رشتی باشی عاشق باشی و کاپیتان اسطوره ای سرخ های شهر باران را فراموش کنی.

بدرود کاپیتان اما بدان یک شهر برایت ایستاده خواهد گریست …

 

منبع : فارس گیلان

پاسخی بگذارید