معصومه جهانچی سرمربی می رشت سپیدرود :
تاریخ: ۱۷:۰۵ :: ۱۳۹۶/۰۶/۱۵
راضی به از دست دادن سهمیه لیگ برتری نیستیم/ پرداخت مطالبات می‌رشت در اولویت شهرداری نیست

سرمربی تیم می‌رشت سپیدرود گفت: پس از دوازده دوره حضور متوالی در لیگ برتر باخبر انصراف تیممان به‌خوبی دستمزد ما را دادند. معصومه جهانچی در گفتگو با خبرگزاری فارس از رشت بابیان اینکه می‌رشت هرسال اسیر مشکلات مالی بود اظهار کرد: هرساله در دقیقه نود با تلاش خودمان اسپانسر پیدا می‌کردیم لیکن امسال هر چه […]

سرمربی تیم می‌رشت سپیدرود گفت: پس از دوازده دوره حضور متوالی در لیگ برتر باخبر انصراف تیممان به‌خوبی دستمزد ما را دادند.

معصومه جهانچی در گفتگو با خبرگزاری فارس از رشت بابیان اینکه می‌رشت هرسال اسیر مشکلات مالی بود اظهار کرد: هرساله در دقیقه نود با تلاش خودمان اسپانسر پیدا می‌کردیم لیکن امسال هر چه تلاش کردیم به در بسته خوردیم. مسئولین هم هیچ تلاشی برای این تیم نکردند و گویی علاقه‌مند به این تیم نبودند. در چند روزی که در سفر برای بازی‌های کافا آسیا در تاجیکستان بودم نیز خانم واحدی تنها فردی بودند که پیگیر این تیم بودند ولی بعد از بازگشتم از بازی‌های آسیایی که با مقام نائب قهرمانی تیم ملی زیر ۱۵ سال بانوان توأم شد به‌جای اینکه خسته نباشید بگویند و تقدیر کنند خبر از انصراف و سقوط به لیگ دسته اول پس از دوازده دوره متوالی حضور در لیگ برتر دادند.

وی بابیان اینکه در دو سال اخیر تنها شورای شهر رشت حامی می‌رشت بود بیان کرد: دریکی دو سال اخیر شورای چهارم کمک‌حال ما شد و بخشی از هزینه‌های سفر ما را پرداخت کردند. متأسفانه بقیه مسئولین تلاشی نکردند که این تیم در لیگ برتر حفظ شود. می‌رشت از چند فصل اخیر بدهی‌های زیادی دارد که بخشی از آن‌ها را خودم از جیب شخصی دادم. بخشی از بدهی متوجه باشگاه سپیدرود رشت، بخشی متعلق به احرار رشت و بخشی هم متعلق به پارسال است که تاکنون موفق به وصول مطالباتمان نشده‌ایم.

سرمربی تیم فوتسال می‌رشت با اشاره به اینکه پرداخت به سپیدرود در اولویت شهرداری نیست تصریح کرد: برای پرداخت مطالبات سال گذشته‌مان، شهرداری قول هفته آینده را داده است. این را هم اضافه کنم که شش ماهی می‌شود که قول هفته آینده را داده‌اند! پرداخت یک‌صد میلیون تومانی که مصوب شده بود گویا در اولویت شهرداری نیست که به می‌رشت داده نمی‌شود. الآن هم که با تغییر شهردار و مسئول امور مالی وضعیت کمی پیچیده‌تر شده است.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان زیر ۱۵ سال ایران بابیان اینکه می‌رشت به برندی در سطح کشور تبدیل‌شده است اظهار کرد: در سال‌های اخیر رقبای لیگ برتری حساب ویژه‌ای روی می‌رشت بازکرده‌اند و پس‌ازاینکه خبر انصراف ما را شنیدند شوکه شدند.

جهانچی بابیان اینکه برای ماندگاری می‌رشت از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند افزود: برای حفظ سهمیه لیگ برتری هنوز موفق نشدم نزد دکتر رهنما بروم ولی نزد آقای الماسخاله رفتم که ایشان گفتند در گفتگوی تلفنی با آقای کفاشیان اعلام کردیم به دلیل نبود اسپانسر در لیگ برتر تیم داری نمی‌کنیم. به آقای الماسخاله گفتم که عجله کردید و باید بیشتر تلاش می‌کردید. رئیس هیات اعلام کرد که شما باشگاه هستید و به هیات فوتبال ارتباطی ندارد. این سؤال پیش می‌آید که اگر ما باشگاه هستیم چرا هیات اعلام انصراف را به دلیل نبود انصراف به فدراسیون دادند و اعلام کردند تنها یک تیم به نام شهرداری رشت در لیگ برتر داریم.

وی با اشاره به اینکه امتیاز می‌رشت در فصل گذشته متعلق به باشگاه سپیدرود رشت بوده است تصریح کرد: از مدیرعامل باشگاه سپیدرود خواستیم که امتیاز تیم را یک‌فصل واگذار کنند و سال بعد دوباره با یک اسپانسر قوی تیم را پس بگیریم که آقای مؤمنی گفتند این تیم ارتباطی به ما ندارد.

سرمربی می‌رشت بابیان اینکه استفاده از بازیکنان بومی هم به‌سان غیربومی هزینه در بر خواهد کرد افزود: این‌طور نیست که فکر کنیم بازیکنان بومی مجانی بازی می‌کنند. بومی‌های ما نیز پیشنهاد‌های خوبی از سایر تیم‌های لیگ برتری دارند و روا هم نیست که بدون پول بازی کنند.

جهانچی با اشاره به اینکه شرکت در لیگ دسته اول نیز هزینه‌بر است اظهار کرد: به دلیل نبود اسپانسر از لیگ برتر انصراف داده شد حال‌آنکه در لیگ دسته اول هم تقریباً همان هزینه‌ها پابرجا است و با این شرایط حضور در لیگ دسته اول هم در هاله‌ای از ابهام قرار خواهد گرفت و این یعنی انحلال یک باشگاه پس از ۱۲ دوره متوالی حضور در لیگ برتر.

وی بابیان اینکه از تیم داری پا پس نخواهد کشید تصریح کرد: آقای الماسخاله به‌عنوان متولی فوتبال گیلان باید تلاش کند و سهمیه گیلان را پس بگیرد. به‌هیچ‌وجه راضی به از دست دادن سهمیه لیگ برتری‌مان نیستیم و تا آخرین لحظه برای پیدا کردن اسپانسر تلاش می‌کنیم. الآن سیاه‌جامگان و یا تیم‌هایی امثال سیاه‌جامگان که می‌خواهند امتیاز ما را بگیرند تیم‌های لیگ یکی نیستند بلکه اسپانسر پیداکرده‌اند و یک‌شبه می‌خواهند سهمیه لیگ برتری که دوازده سال برایش زحمت‌کشیده‌ایم را تصاحب کنند.

منبع : فارس گیلان

پاسخی بگذارید