محمد رهبری: امکانات شمشیربازی ایران و کره برابر نیست
تاریخ: ۱۸:۴۳ :: ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
دورخیز تیم ملی سابر برای کسب مدال طلای توکیو

دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی جاکارتا گفت: امکانات دو کشور ایران و کره جنوبی در شمشیربازی قابل قیاس نیست و سابریست های ایرانی برای کسب مدال طلا در المپیک توکیو ۲۰۲۰ دورخیز کرده‌اند. محمد رهبری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به سطح بالای بازی‌های آسیایی جاکارتا اظهار کرد: به دلیل […]

دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی جاکارتا گفت: امکانات دو کشور ایران و کره جنوبی در شمشیربازی قابل قیاس نیست و سابریست های ایرانی برای کسب مدال طلا در المپیک توکیو ۲۰۲۰ دورخیز کرده‌اند.

محمد رهبری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به سطح بالای بازی‌های آسیایی جاکارتا اظهار کرد: به دلیل تأثیر بالای مدال بازی‌های آسیایی در رنکینگ جهانی، تیم‌های آسیایی با تمام توان به میدان آمدند و به همین دلیل کسب مدال در اسلحه سابر بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به قضاوت خوب داوران در این دوره از رقابت‌ها گفت: دو داور تراز اول جهانی از قاره‌های اروپا و افریقا قضاوت در این بازی‌ها را بر عهده گرفتند که از بهترین داوران الیت هستند و داوری بی‌نقصی انجام دادند.

سابریست گیلانی تیم ملی کشورمان با بیان اینکه چین و کره جنوبی قدرترین رقیبان ایران در جاکارتا بودند بیان کرد: چینی‌ها دربازی‌های آسیایی که دو ماه پیش برگزار شد به مقام قهرمانی دست یافته بود و ایران نائب قهرمان این مسابقات شد که توانستیم در جاکارتا با پیروزی مقابل آن‌ها، انتقام شکست در گرندپری را بگیریم.

رهبری با اشاره به اینکه کره جنوبی سخت‌ترین رقیب ایران در جاکارتا بود گفت: تیم کره جنوبی دارای رنکینگ یک جهانی و قهرمان المپیک است، هر بازیکن کره دارای یک ماساژور اختصاصی بود و شرایط برابری با این تیم نداشتیم.

ملی‌پوش شمشیربازی با اذعان به اینکه مقام دومی سابریست های ایرانی را ارضا نمی‌کند بیان کرد: نائب قهرمانی دربازی‌های آسیایی جاکارتا نتیجه خوبی است ولی ایدآل سابریست های ایرانی نیست و تمام تلاشمان را می‌کنیم در مسابقات بعدی نائب قهرمانی را با قهرمانی عوض کرده و به خوش‌رنگ‌ترین مدال دست‌یابیم.

وی با اشاره به اینکه امکانات سابریست های ایرانی و کره‌ای قابل قیاس نیست تصریح کرد: بعد از شکست مقابل تیم چین قول جبران دادیم و به قول خود عمل کردیم، این بار نیز قول جبران شکست مقابل کره را می‌دهیم، درصورتی‌که از امکانات برابری با کره‌ای‌ها برخوردار شویم، تمام تلاشمان را برای کسب مدال طلا در المپیک ۲۰۲۰ به کار گرفته و انتقام شکست در جاکارتا را در توکیو می‌گیریم.

رهبری با اشاره به اینکه خداحافظی کاپیتان تیم ملی سابر غیرمنتظره بود گفت: مجتبی عابدینی می‌توانست کمک بیشتری به تیم ملی سابر داشته باشد و در المپیک کمک‌حالمان باشد، این تصمیمی بود که ایشان گرفت و غافلگیرمان کرد، جای خالی ایشان به‌سختی پر می‌شود.

پاسخی بگذارید