تاریخ: ۲۱:۳۲ :: ۱۳۹۶/۰۶/۱۵
حذف شطرنج‌باز گیلانی در رقابت‌های جام جهانی شطرنج ۲۰۱۷

شطرنج‌باز گیلانی با شکست در دیدارهای تکمیلی دور اول از صعود به مرحله بعد رقابت‌های جام جهانی شطرنج بازماند. شطرنج‌باز گیلانی در سومین روز از مسابقات جام جهانی شطرنج ۲۰۱۷ با شکست در برابر شطرنج‌باز چینی از صعود به مرحله بعدی رقابت‌ها بازماند. امیررضا پوررمضانعلی ابتدا در دو بازی کلاسیک مقابل استاد بزرگ چین یویانگی […]

شطرنج‌باز گیلانی با شکست در دیدارهای تکمیلی دور اول از صعود به مرحله بعد رقابت‌های جام جهانی شطرنج بازماند.

شطرنج‌باز گیلانی در سومین روز از مسابقات جام جهانی شطرنج ۲۰۱۷ با شکست در برابر شطرنج‌باز چینی از صعود به مرحله بعدی رقابت‌ها بازماند.

امیررضا پوررمضانعلی ابتدا در دو بازی کلاسیک مقابل استاد بزرگ چین یویانگی به‌تساوی دست‌یافت. سپس در روز سوم بازی‌ها در اولین دیدار بخش سریع مقابل رقیب قدرتمند چینی تن به شکست داده و برای صعود به مرحله بعد راهی به‌جز پیروزی در بازی چهارم نداشت.

وی در مسابقه چهارم دست به یک بازی انتحاری زد که ثمری برای وی نداشت و در پایان با شکست از دور مسابقات کنار رفت.

امیررضا پورمضانعلی با ریتینگ سریع ۲۵۰۵ و ریتینگ برق‌آسا ۲۵۲۸ در برابر یویانگی با ریتینگ سریع ۲۷۸۴ و ریتینگ برق‌آسا ۲۶۸۰ بازی پایاپایی از خود به نمایش گذاشت. گفتنی است یویانگی تا پیش از آغاز جام جهانی با درجه بین‌المللی ۲۷۴۴ در مکان نوزدهم رنکینگ فیده قرار داشت.

به گزارش فارس، مسابقات جام جهانی شطرنج ۲۰۱۷ از ۱۱ شهریورماه به میزبانی تفلیس گرجستان آغاز شد و در این مسابقات ۱۲۸ شطرنج‌باز برای کسب مقام قهرمانی با یکدیگر رقابت می‌کنند. کارلسن با درجه بین‌المللی ۲۸۲۲ شانس اول قهرمانی این مسابقات است.

پاسخی بگذارید