سهیل میرزاجانی مدیرعامل باشگاه شاهین :
گروه: اخبار
تاریخ: ۱۷:۰۶ :: ۱۳۹۶/۰۷/۱۰

مدیرعامل باشگاه شاهین انزلی گفت: ترک کردن زمین تبدیل به ابزاری برای تحت‌فشار قرار دادن داوران در فوتبال گیلان شده است. سهیل میرزاجانی در حاشیه تجمع عاشورایان حسینی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در انزلی پیرامون لیگ برتر گیلان جام گیل اظهار کرد: در تاریخ جام گیل هرگز سابقه نداشته در پایان هفته اول مهرماه […]

مدیرعامل باشگاه شاهین انزلی گفت: ترک کردن زمین تبدیل به ابزاری برای تحت‌فشار قرار دادن داوران در فوتبال گیلان شده است.

سهیل میرزاجانی در حاشیه تجمع عاشورایان حسینی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در انزلی پیرامون لیگ برتر گیلان جام گیل اظهار کرد: در تاریخ جام گیل هرگز سابقه نداشته در پایان هفته اول مهرماه حدود یک‌سوم بازی‌ها سپری شده باشد و این اتفاق مهم حاصل همکاری باشگاه‌ها، برنامه‌ریزی خوب کمیته مسابقات و حمایت‌های شخص دبیر کل هیأت فوتبال استان است.

وی گفت: در سال‌های گذشته جدول مسابقات جام گیل دونیمه خیلی قوی و خیلی ضعیف داشت و نتایج از قبل قابل پیش‌بینی بود اما امسال هر هفته در نتایج شگفتی داریم و نتیجه هیچ دیداری قابل پیش‌بینی نیست که نشان از نزدیک بودن سطح تیم‌ها و افزایش سطح کیفی لیگ دارد.

مدیرعامل باشگاه شاهین بندرانزلی با انتقاد شدید از باب‌شدن ترک زمین در لیگ‌های استان گفت: هشت هفته از جام گیل و ده هفته از لیگ‌های پایه سپری شده و متأسفانه به‌کرات شاهد هستیم تیم‌ها با کوچک‌ترین بهانه به جهت اعتراض و تحت‌فشار قرار دادن داوران تیم خود را از زمین مسابقه بیرون می‌کشند و هیچ برخوردی نیز با این عمل صورت نمی‌گیرد.

وی در خصوص اینکه چه کسی مسئول برخورد با این مسئله است تصریح کرد: قاعدتاً برخورد با این مسائل در حوزه اختیارات کمیته انضباطی است اما بنده به‌عنوان فردی که آگاه به مباحث حقوقی فوتبال هستم اعتقاد دارم دست کمیته انضباطی برای برخورد با این موضوع بسته است.

میرزاجانی افزود: چراکه بر اساس ماده ۳۷ آیین‌نامه انضباطی فوتبال شروع رسیدگی به یک پرونده مستلزم وصول گزارش مکتوب است. وقتی نمایندگان محترم برگزارکننده بازی با کدخدا منشی و مصلحت‌اندیشی واقعیت‌های رخ‌داده در یک بازی را مکتوب نمی‌کنند و چون هیچ فیلم یا سندی هم نیست کمیته انضباطی نمی‌تواند بر اساس شنیده‌ها وارد عمل شود.

مدیرعامل باشگاه شاهین بندرانزلی گفت: در یکی از دیدارهای شاهین تیم حریف چنین عملی انجام داد و به من نماینده گوشزد کردم نباید منتظر بماند تیم به زمین برگردد و باید بازی را با هماهنگی داور تعطیل کند اما این دوست نماینده عنوان کردند “چیزی نیست عصبانی هستند و الان دوباره بازی به جریان می‌افتد ” این در حالی است که بند سه ماده ۷۱ آیین‌نامه انضباطی صراحتاً عنوان کرده حتی تهدید به ترک زمین نیز مستوجب تنبیه و جریمه نقدی است.

وی در خصوص اینکه چرا مسئولان برگزاری مسابقه یا داوران ترک زمین تیم‌ها را گزارش نمی‌کنند گفت: متأسفانه تفکری غلط بین عموم نمایندگان و داوران وجود دارد که اگر بازی را به علت ترک زمین تیمی تعطیل کنند و یا حتی این اقدام را گزارش کنند دلیل بر ضعفشان است و به هر قیمتی می‌خواهند بازی را تمام کنند درحالی‌که کمیته داوران فدراسیون بارها تأکید داشته داوران منتظر بازگشت تیمی که زمین را ترک کرده نمانند و بازی را تعطیل کنند.

میرزاجانی در پایان گفت: انتظار و خواسته از آقای سیری به‌عنوان دبیر کل هیأت فوتبال و آقای فلاح رئیس کمیته داوران این است که به نمایندگان و داوران خود این قدرت و اختیار را بدهند در صورت بروز چنین اتفاقی بازی را تعطیل کنند. اگر در یک بازی باقدرت و قاطعیت جلوی این حرکت ایستاده شود و بازی به ضرر تیم خاطی تعطیل شود دیگر ترک زمین در مسابقات استان عادی نخواهد شد.

پاسخی بگذارید

نظرات کاربران (2)