کیومرث بیات خبر داد
تاریخ: ۲۰:۰۱ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
استقبال بی نظیر بازیکنان خارجی از جام کاسپین (خزر)

رئیس هیأت شطرنج گیلان گفت: شانزدهمین دوره جام بین‌المللی خزر با شرکت دست‌کم ۵۲ شطرنج‌باز خارجی از ۲۱ کشور جهان در منطقه آزاد برگزار خواهد شد. کیومرث بیات در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در رشت اظهار کرد: حضور ۵۲ بازیکن خارجی از ۲۱ کشور جهان در جام بین‌المللی خزر قطعی شده است که رکوردی بی‌سابقه […]

رئیس هیأت شطرنج گیلان گفت: شانزدهمین دوره جام بین‌المللی خزر با شرکت دست‌کم ۵۲ شطرنج‌باز خارجی از ۲۱ کشور جهان در منطقه آزاد برگزار خواهد شد.

کیومرث بیات در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در رشت اظهار کرد: حضور ۵۲ بازیکن خارجی از ۲۱ کشور جهان در جام بین‌المللی خزر قطعی شده است که رکوردی بی‌سابقه به شمار می‌رود و تاکنون ۴۰۰ بازیکن برای حضور در این جام ثبت‌نام کرده‌اند که هرلحظه بر تعداد آنان افزوده می‌شود.

وی گفت: تاکنون حضور اساتید بزرگی با عناوین بین‌المللی نظیر دنیل دویرنی از روسیه با ریتینگ ۲۵۳۴، همایون توفیقی با ریتینگ ۲۴۳۶، امیررضا پوررمضانعلی با ریتینگ ۲۵۳۴، بالتاج سفرلی از جمهوری آذربایجان با ریتینگ ۲۶۳۹، قدیر حسیوف از روسیه با ریتینگ ۲۶۴۶، پوریا درینی با ریتینگ ۲۴۹۲ و مسعود مصدق پور با ریتینگ ۲۵۱۷ در جام خزر قطعی شده است.

رئیس هیأت شطرنج گیلان با بیان اینکه این جام در ۹ دور برگزار می‌شود افزود: مسابقات از روز سه‌شنبه ۸ اسفندماه رأس ساعت ۱۷ به میزبانی هیأت شطرنج استان گیلان در سال همایش‌های منطقه آزاد آغاز خواهد شد.

بیات تصریح کرد: مسابقات در ۵ جدول برگزار می‌شود که بر این اساس در جدول A بازیکنان با درجه بین‌المللی ۲۱۰۰ و بالاتر، در جدول B بازیکنان دارای درجه بین‌المللی کمتر از ۲۱۰۰، در جدول C بازیکنان دارای درجه بین‌المللی کمتر از ۱۸۰۰ و بدون ریتینگ و در جدول D بانوان با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

به گزارش فارس، شانزدهمین دوره فستیوال بین‌المللی شطرنج جام خزر ۸ لغایت ۱۵ اسفند در منطقه آزاد و به میزبانی هیأت شطرنج گیلان برگزار می‌شود.

پاسخی بگذارید